Leidinio numeris:

2011.03.23 (2/2011)

Rodyti Turinys Puslapiai

Kiek pageidauja uždirbti mokytojai ir dėstytojai, technologai ir pirkimų vadybininkai

Jūsų dėmesiui – apibendrinti CV.LT duomenų bazės duomenys. Taip pat pateikiame ir specialistų komentarus, kokie gebėjimai ir savybės reikalingi dėstantiems žmonėms.


Vidutinis pageidaujamas mokytojų, dėstytojų atlyginimas (į rankas): 1.946 Lt.

CV.LT duomenų bazėje yra užsiregistravę 2.852 mokytojai, dėstytojai, lektoriai. Pageidaujamą atlyginimą mes skaičiuojame iš 508 specialistų, nurodžiusių pageidaujamus atlyginimus per paskutinius 6 mėn.

Vidutinis pageidaujamas mokytojų, dėstytojų atlyginimas (į rankas): 1.946 Lt.


Mokytojų, dėstytojų pageidaujami atlyginimai:

Dirbantys Vilniuje: 2.122 Lt

Dirbantys Kaune: 2.022 Lt

Dirbantys Klaipėdoje: 1.846 Lt

Turintys iki 2 metų patirtį: 1.236 Lt

Turintys iki 5 metų patirtį: 1.578 Lt

Turintys didesnę nei 5 metų patirtį: 2.212 Lt

Turintys aukštąjį išsilavinimą: 1.981 Lt

Neturintys aukštojo išsilavinimo: 1.379 Lt

Didžiausias pageidaujamas atlyginimas: 7.000 Lt (1 žmogus)

Dažniausiai pageidaujamas atlyginimas: 1.500 Lt (107 žmonės)

40% CV.LT svetainėje ieškančių darbo žmonių nori didesnių atlyginimų nei mokytojai ar dėstytojai.

Specialisto komentaras

Beatričė Gražienė, „FranklinCovey Lietuva“ direktorė

Konsultantams bei lektoriams pirmiausia reikalinga patirtis konsultavimo ir mokymų versle; verslo/pardavimų/vidurinio ar aukščiausio lygio vadovavimo patirtis. Taip pat aukštasis (pageidautinas magistro) išsilavinimas, mokėti užsienio kalbų - bent anglų. Būtinas gebėjimas nepriekaištingai prezentuoti bei komunikuoti su įvairaus lygio vadovais įvairiose organizacijose, puikiai išmanyti verslą, gera žodinė ir rašytinė komunikacija, rezultato siekimas, proaktyvumas, energija, motyvacija, entuziazmas, įsiklausymas, principingumas.

Kalbant apie karjeros galimybes – tai yra labai individualu. Konsultavimo srityje karjera gali reikšti didesnius (taip pat ir tarptautinius) projektus, kokybinę projektų/klientų atranką, didesnę specializaciją bei didesnį atlyginimą. Platesniame kontekste – aukštos kvalifikacijos konsultantas gali užimti įvairias vadovaujančias pozicijas.

* * *

cv.lt duomenų bazėje yra užsiregistravę 1.885 technologai. Pageidaujamą atlyginimą mes skaičiuojame iš 279 specialistų, nurodžiusių pageidaujamus atlyginimus per paskutinius 6 mėn.

Vidutinis pageidaujamas technologų atlyginimas (į rankas): 2.175 Lt.

Technologų pageidaujami atlyginimai:

Dirbantys Vilniuje: 2.230 Lt

Dirbantys Kaune: 2.346 Lt

Dirbantys Klaipėdoje: 2,219 Lt

Turintys iki 2 metų patirtį: 1.752 Lt

Turintys iki 5 metų patirtį: 1.972 Lt

Turintys didesnę nei 5 metų patirtį: 2.313 Lt

Turintys aukštąjį išsilavinimą: 2.260 Lt

Neturintys aukštojo išsilavinimo: 1.781 Lt

Didžiausias pageidaujamas atlyginimas: 7.000 Lt (1 žmogus)

Dažniausiai pageidaujamas atlyginimas: 2.000 Lt (59 žmonės)


25% cv.lt svetainėje ieškančių darbo žmonių nori didesnių atlyginimų nei technologai.

Komentaras

Virginija Akstinienė, UAB „Paroc“ personalo vadovė

Technologus mes vadiname gamybos proceso inžinieriais. Šiems specialistams pirmiausia reikalingas techninis mąstymas. Jie privalo mokėti analizuoti, priimti sprendimus, kurie pagrįsti techninėmis žiniomis. Būtina suvokti technologijų visumą: neužtenka vien žinoti tik receptūras, bet ir reikia suprasti apie įrangą.

Aišku, technologams reikalingi bendravimo įgūdžiai, nes jie paprastai bendrauja su daug žmonių. Neretai technologai vadovams turi pagrįsti sprendimus, mokėti įtikinti.

Kalbant apie karjeros galimybes, technologai – potencialūs gamybos vadovai. Ypač jei žmogus turi organizacinę gyslelę, o nėra vien technikas.

Jei gamyba Lietuvoje plėtosis, augs statybos, maisto, chemijos, energetikos pramonė, technologai taps nepaprastai reikalinga specialybe. Šiuo metu geri specialistai irgi paklausūs: ypač sunku iš didmiesčių juos prisivilioti į mažesnius miestelius.

* * *

cv.lt duomenų bazėje yra užsiregistravę 2.140 pirkimų vadybininkai. Pageidaujamą atlyginimą mes skaičiuojame iš 473 specialistų, nurodžiusių pageidaujamus atlyginimus per paskutinius 6 mėn.

Vidutinis pageidaujamas pirkimų vadybininkų atlyginimas (į rankas): 2.361 Lt.

Pirkimų vadybininkų pageidaujami atlyginimai:

Dirbantys Vilniuje: 2.528 Lt

Dirbantys Kaune: 2.292 Lt

Dirbantys Klaipėdoje: 2.181 Lt

Turintys iki 2 metų patirtį: 1.605 Lt

Turintys iki 5 metų patirtį: 1.887 Lt

Turintys didesnę nei 5 metų patirtį: 2.580 Lt

Turintys aukštąjį išsilavinimą: 2.419 Lt

Neturintys aukštojo išsilavinimo: 1.920 Lt

Didžiausias pageidaujamas atlyginimas: 10.000 Lt (3 žmonės)

Dažniausiai pageidaujamas atlyginimas: 2.000 Lt (93 žmonės)

23% cv.lt svetainėje ieškančių darbo žmonių nori didesnių atlyginimų nei pirkimų vadybininkai.

Komentaras

Merkys Saukevičius, UAB „Pirkimų sprendimai“ direktorius

Manau, pirkimų vadovui pirmiausia reikalingas padorumas: pirkimuose labai daug pagundų, pirkimų vadovas yra rizikinga pozicija, todėl svarbiausia asmeninės vertybės (“nesumaišyti“ kišenių ir interesų). Laimei mažoje rinkoje kaip mūsų, „yla išlenda iš maišo“, tai tik laiko klausimas.

Būtinas nuoseklus, analitinis mąstymas: profesionalūs pardavėjai naudoja aibę rinkodarinių triukų, taikančių ir į emocijas. Nuoseklus analitinis mąstymas - efektyvus vaistas, kaip surasti ir išnaudoti konkurenciją, „nufiltruoti“ pardavėjų pagražinimus ir palyginti „obuolius su obuoliais“. Gebėjimas bendrauti darybose svarbu, bet nereiktų to pervertinti. Dažniausiai derybų sėkmė susiveda į namų darbus iki derybų ir nuoseklios savo linijos išlaikymo derybų metu, o tam nebūtina būti iškalbos virtuozu. Dažnai vidinės derybos būna netgi svarbesnės: gebėjimas įrodyti vidiniams klientams, pvz., kad planuojant ir užsakant prekes kiek anksčiau galima gauti žymiai geresnes sąlygas, užima nemažai pastangų.

Pirkimų specialistams reikia mokėti atsiriboti nuo išankstinių stereotipų ir nuostatų. Turbūt nereikia įrodinėti, kad geriausias sandoris – ne tas kuris pigiausias, tad į naują pirkimą reikia eiti be išankstinių nuostatų su „švariu popieriaus lapu“. Labai praverčia pirkėjo, t. y. naujų tiekėjų paieškos patirtis ir anglų kalba.

Mano žiniomis, pirkimų specialistai dabar rinkoje yra paklausi prekė. Dar visai neseniai bent 6-7 skirtingo kalibro bendrovės ieškojo pirkimų vadovo ar vadybininko. Trys iš jų, neradusios tinkamo kandidato išorėje, pasirinko vidinio darbuotojo auginimo kelią. Karjeros galimybės: pradėjus pirkimų vadybininku mažesnėje bendrovėje, reali perspektyva tapti pirkimų vadovu didelėje įmonėje.

Parašyti redakcijai